Відео про чорторийську маланку-2016

 

Якою грандіозною була колись місцева маланка! Іван Миколайчук, уродженець села і відомий наш актор та режисер, зафільмував чорторийську маланку-1980 у своєму фільмі «Така тиха, така пізня осінь» (дивитися з 01:13:42 приблизно — там багато. Фільм є у галереї праворуч на цій сторінці). Там вся гуцульська класика: і бахрома, і батоги-гарапники, і маски з пап“є-маше, і традиційні персонажі. 

Он подивіться на архівне фото від 1988 р. — це з ІІІ тому «Етнографії Буковини» Георгія Кожолянка (Чернівці, 2004). 

Зараз майже все, що побачить пересічний турист 14 січня у Чорториї — імпровізовані рекетирські кордони з саморобними шлагбаумами. Мати достатньо хамства зупиняти чужі автівки і вимагати у водіїв кошти за проїзд — для цього ні розуму, ні совісті не треба. Сумно. 

От як в зоопарках на клітках пишуть"Тварин не годувати", так на в'їздах у манкарські села треба вішати біллборди "Маланкарям не подавати". Бо флібуст'єрство - дуже паскудна зараза, її легко підхопити і непросто вилікувати. Поки десятки справжніх маланкарів підтримують традиції, шпана в магазинних масках збирає собі на пиво чи цукерки. Коли кордон один, водіям ще навіть може бути смішно. Коли їх десятки - бере лють. Гроші ці ні разу не підтримають традицію. А підтримувати дрібний рекет - це себе не поважати.
 

Фото — 1988, 2006 рр.